Smary Shell Gadus

Smary, czyli walka ze szkodliwym tarciem. Kluczowy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie oraz bezawaryjność pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych ma prowadzenie przemyślanej gospodarki smarnej, a więc także wybór wysokiej jakości olejów i smarów.

 

Stosowanie odpowiednich produktów jest istotnym krokiem w kierunku zmniejszenia całkowitego kosztu użytkowania (TCO, z ang. Total Cost of Ownership), ponieważ może pomóc zwiększyć wydajność podzespołów, obniżyć wydatki związane z konserwacją czy zredukować ryzyko nieplanowanych przestojów. Do głównych zadań smaru należy zapewnienie optymalnego smarowania metalowych, ruchomych elementów pojazdu czy maszyny oraz uszczelnianie. Produkty smarne powinny wpływać na wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy podzespołów, m.in.: łożysk, sworzni, tulei, sprzęgieł czy przekładni, zapobiegać uszkodzeniom, które mogą powstawać w wyniku tarcia oraz przeciwdziałać przedostawaniu się do układów substancji zanieczyszczających, np. brudu, pyłu lub wody. Smary najwyższej jakości, jak Shell Gadus, spełniają te zadania nawet w ekstremalnych warunkach – podczas pracy w skrajnie wysokich i niskich temperaturach, przy dużych obciążeniach połączonych z niskimi prędkościami czy obciążeniach udarowych.

„Smary Shell Gadus zostały opracowane z myślą o obniżeniu kosztów eksploatacji, zapewnieniu optymalnej ochrony przez zużyciem i korozją, wydłużeniu żywotności, zmniejszeniu generowanego hałasu oraz poprawieniu efektywności układów, w których pracują. Utrzymują swoje parametry przez długi okres użytkowania, a dzięki doskonałej przyczepności zapewniają trwałe smarowanie wybranych powierzchni. Za wyborem produktów Shell Gadus przemawiają nie tylko ich właściwości, ale także komfort użytkowania. Smary Shell można stosować w automatycznych smarownicach. Dzięki wykorzystaniu systemu wkręcanych kartridży Lube-Shuttle® łatwiej dotrzeć do trudno dostępnych elementów maszyny czy pojazdu, a sam proces pokrycia konkretnych punktów smarem przebiega szybko i sprawnie. Konstrukcja kartridży pozwala ograniczyć do minimum wycieki smaru i umożliwia niemal całkowite zużycie produktu. Dzięki temu środek smarny się nie marnuje. Co więcej, ograniczany jest negatywny wpływ na środowisko. Warto podkreślić, że kartridże Lube-Shuttle® są wykonane z tworzyw sztucznych o niskim poziomie zanieczyszczeń i nadają się do recyklingu” – powiedział Robert Gałkowski, ekspert techniczny Shell Polska.

Smary Shell Gadus są dobierane pod kątem konkretnych zastosowań przez klientów z branż transportowej, budowalnej czy rolniczej. O wyjątkowej wydajności i unikalnych właściwościach produktów z tej linii decydują zastosowany olej bazowy, zagęszczacz oraz pakiet dodatków.
W ofercie firmy znajdują się zarówno wysokowydajne smary produkowane z wykorzystaniem syntetycznego oleju bazowego, które są przeznaczone do prac w ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach i pod wysokim obciążeniem, jak i wysokiej jakości smary oparte na bazie olejów mineralnych, które dobrze sprawdzają się w standardowych warunkach pracy.

Shell nieustannie rozwija ofertę produktów, które pomagają chronić najważniejsze podzespoły maszyn i pojazdów przed zużyciem, podnoszą ich produktywność, wydłużają czas nieprzerwanej pracy
i przyczyniają się do zmniejszenia całkowitego kosztu użytkowania.

Więcej informacji o smarach Shell Gadus można znaleźć na stronie www.shell.pl/olejesmary.

 

T&M nr 3/2020

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE