Uta wrzesień

loga na www miedzy banery

2. Truck machines 1170x150 px v2

loga na www miedzy banery

Bosch filtry truck 1170x150

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

Eurowag

loga na www miedzy banery

Fuchs

loga na www miedzy banery

hella wrzesień

loga na www miedzy banery

1150x300 Actros L

E-commerce-branża magazynowa

E-commerce odgrywa coraz większą rolę nie tylko w strefie gospodarczej, ale także w branży magazynowej.

 

Szacuje się, że w ciągu roku zwiększy się skala dostarczanych przesyłek zamawianych ze sklepów on-line aż o 70%. Wraz z rozwojem gałęzi e-commerce, przewiduje się podwyżki cen dostaw w skali 7-10%. Jeśli w Polsce utrzyma się podobny trend, sieci handlowe oraz duże firmy produkcyjne powinny być gotowe na przeniesienie swojego zaplecza logistycznego w rejony dużych miast, aby usprawnić proces zakupowy. Już teraz zauważalny jest popyt na hale magazynowe, które zapewniają wewnętrzną logistykę sieciom handlowym, operatorom logistycznym oraz produkcji. Najpopularniejszymi komponentami magazynowymi są big-boxy i built-to-suit (BTS). Big-boxy to wielkoformatowe przestrzenie o powierzchni ponad 10 tys. m kw. i ok 10 m wysokości. Miejsca typu build-to-suit tworzone są specjalnie pod wymagania klienta -  wielkość, lokalizacja oraz funkcja są dostosowywane na życzenie kontrahenta. Kolejnym modułem magazynowym, na który decydują się firmy to build-to-own (BTO), czyli budynki realizowane przez dewelopera na zamówienie klienta na własność. Zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe nieustannie rośnie nie tylko wśród polskich firm, gdyż połowa hal magazynowych w Polsce jest wynajmowana przez firmy zagraniczne.

Skalowalność firm w tym np. sieci handlowych obliguje zarządzających do uruchomienia nowych kanałów sprzedaży i przeniesienia handlu do Internetu, a co za tym idzie rośnie potrzeba posiadania własnego zaplecza dystrybucyjnego. Cross-border, czyli tzw. internetowy handel transgraniczny obejmuje sprzedaż z Polski na rynki zagraniczne, ale także polscy konsumenci korzystają z ofert sklepów internetowych spoza rodzimego rynku.

Rozwiązania magazynowe zaimplementowane w e-commerce

Duża konkurencja wśród sklepów internetowych narzuca firmom unowocześnianie swoich działań, dlatego e-commerce staje się jednym z najnowocześniejszych gałęzi sprzedaży.

Firmy oferujące zakup towarów przez Internet muszą dopasować się do rozwiązań stosowanych na rynku zachodnim i unowocześnić swoją działalność np. poprzez automatyzację przepływu towarów. Rosnące oczekiwania klientów związane z szybkością dostawy, prostą możliwością zwrotu lub wymiany towaru, wymuszają na przedsiębiorstwach uelastycznienie łańcucha dostaw. Właściciele sklepów internetowych mogą stać się niebawem głównymi usługobiorcami magazynowymi.

Wśród nowatorskich rozwiązań logistyki magazynowej można wymienić moduły pick, które wykorzystuje się do zarządzania kompletacją towarów. Jego funkcjonalność pozwala ograniczyć dokumentację papierową, pomaga zlokalizować towar na półkach magazynowych, podaje ilość dostępnych sztuk, co doskonale wpływa na usprawnienie procesów. Systemy pickowania towarów są łatwe w obsłudze, można je również dostosować do każdego rodzaju działalności.

Roboty AGV (Automated Guided Vehicles) to samojezdne wózki transportowe, które mają za zadanie przewożenie towarów z jednego miejsca do drugiego, wyposażone w czujniki bezpieczeństwa i skanery, znacząco ułatwiają prace w wielkoformatowych magazynach. Podobnymi cechami wyróżniają się autonomiczne roboty mobilne (AMR), które poruszają się za pomocą nawigacji GPS. Wbudowana w ich system sztuczna inteligencja pozwala na automatyczne dobieranie tras wykorzystując kamery.

Nowoczesne sklepy internetowe mające swój asortyment w halach magazynowych wykorzystują systemy VAS (Value-Added Services), które określa się mianem wartości dodanej w całym łańcuchu dostaw. Takie formy dodatkowych usług mają wpływać na zwiększenie sprzedaży i poprawę obsługi klienta. Przykładowymi usługami VAS są labeling, copacking czy foliowanie, które mają uatrakcyjnić zamówiony produkt poprzez dołączenie gratisu lub ozdobnego papieru.

Zaprezentuj usługi dla e-commerce na targach IntraLog Poland

Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw -  IntraLog Poland to nie tylko przegląd najświeższych rozwiązań technologii magazynowych, urządzeń do kompletacji, systemów do oprogramowania i zarządzania magazynem, ale także możliwość zdobycia nowych kontaktów biznesowych, uczestniczenie w branżowych prelekcjach. Targi odbędą się równolegle  z V Międzynarodowymi Targami Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack (wydarzenie organizowane przez Ptak Warsaw Expo).

Wszystkie firmy oferujące rozwiązania ułatwiające zarządzanie pracą w magazynie, usługi skierowane pod sklepy internetowe lub rozwiązania stricte zaprojektowane dla e-commerce, organizator targów IntraLog Poland 2020 zaprasza do prezentacji gamy produktowej tysiącom branżowych odwiedzających. 

Więcej informacji:

www.intralogpoland
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48698054193

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE