Ground King

Na listopadowych targach Agritechnica w Hanowerze, w hali 19/20, zostanie zaprezentowany Ground King, nowy model Nokiana dla traktorów i maszyn, nie tylko rolniczych.

 

U dealerów Nokiana Ground King pojawi się w przyszłym roku. W dzisiejszych realiach eksploatacja wielozadaniowego sprzętu w rolnictwie, budownictwie, leśnictwie staje się opłacalna, gdy nadaje się on do szerokiej gamy zastosowań, z sezonowymi pracami włącznie. Ważną rolę odgrywa transport po utwardzonych drogach, tak samo jak mobilność w terenie. Ogumienie musi być do tego wszystkiego przystosowane. Dlatego Ground King łączy wytrzymałość na twardej drodze, przyczepność i trakcję na miękkim podłożu oraz dużą nośność. Dzięki technologii Hybrilug nowa opona pomaga użytkownikom wykorzystać potencjał drzemiący w ich maszynach. Ground King nie pojawia się nagle, stanowi efekt doświadczenia jego producenta i konsekwentnie prowadzonych prac rozwojowych. 

– Na targach Agritechnica 2017 zaprezentowaliśmy wizjonerską oponę koncepcyjną, która zapowiadała nową erę w uniwersalności – mówi Toni Silfverberg, kierownik działu sprzedaży i marketingu Nokian Tyres. – Teraz koncepcja została rozwinięta. Ground King to opona, która spełnia obietnicę dotyczącą bardziej wszechstronnego, opłacalnego zastosowania.

 

Nietypowy wzór

Zwraca uwagę „połamany” wzór bieżnika, podzielony na bloki. Daje on bardzo zmienny kontakt z nawierzchnią, zależnie od jej rodzaju. Efekt jest taki, że Ground King charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami w polu oraz komfortem i wytrzymałością na drogach. Mobilność zapewniana w terenie powinna stać się ważnym argumentem dla producentów maszyn. Ground King jest wręcz idealny na pierwsze, fabryczne wyposażenie – co do tego nie ma wątpliwości Tero Saari, manager produktu w Nokian Tyres.

Obciążenie i żywotność

Oprócz zalet na różnych powierzchniach nowoczesna opona powinna być przygotowana na duże obciążenia. Jak podkreśla Tero Saari, ciężkie narzędzia robocze, wymagane przy niektórych pracach, zwiększają masę całkowitą. Opona Ground King ma bardzo wysoką wytrzymałość i jest stabilna przy dużych obciążeniach.

Kolejna ważka sprawa to przyczepność opony nienowej, częściowo już zużytej, również na dobrych drogach. Pod tym względem Ground King wypada lepiej niż większość podobnych, terenowych konstrukcji. Wydłużenie żywotności stało się możliwe m.in. dzięki zastosowaniu mieszanki bieżnika odpornej na ścieranie.

–Prawdziwie wszechstronna opona dla różnorodnych prac sezonowych – zachwala Toni Silfverberg. – Jeśli każdy, następny, roboczy dzień przynosi coś nowego, Ground King to bardzo rozsądna propozycja.

 

Testy we Francji

Nowy model testowano np. we Francji. Jeden z użytkowników, Benjamin Dufour z Saint-Lô w Normandii sprawdził opony na ciągniku Fendt 714. Podkreśla przede wszystkim bardzo dobry komfort na drogach, na polach i w innych miejscach pracy. Na drogach ogumienie nie hałasuje. Benjamin Dufour pracuje nie tylko na polu, tak więc oprócz komfortu, docenia dobre zdolności samoczyszczące opony. Po wyjechaniu na drogę Ground King zostawia na niej niewiele brudu.

–Ground King okazały się wytrzymałe – dodaje Benjamin Dufour. –  Zużywają się wolniej niż moje poprzednie opony. Jeśli chodzi o wygląd nowej opony, na początku byłem zaskoczony. Ale teraz lubię ten agresywny wygląd!

Informacje, kontakt:

Strona internetowa www.nokianheavytyres.com, Ireneusz Kotas, sales manager heavy tires Poland, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

T&M nr 10/2019

Tekst: Leon Bilski

 

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE