Shell Rimula ze specyfikacją API CK-4

Shell wprowadził do swojej oferty nowy syntetyczny olej silnikowy przeznaczony do wysokoobciążonych silników.

 

Shell Rimula R6 LME Plus 5W-30 (CK-4) został opracowany z myślą o najnowszych rygorystycznych specyfikacjach branżowych obowiązujących zarówno w Europie, jak i USA. Nowy olej nie tylko spełnia najnowsze wymogi ACEA, JASO i API, ale także posiada aprobaty wielu wiodących producentów OEM, takich jak MAN, Volvo, Caterpillar, Mack czy Scania.

Shell Rimula R6 LME Plus 5W-30 (CK-4) może być stosowany w silnikach spełniających normy Euro 4, 5 i 6. Jego formuła zawiera technologię Shell Dynamic Protection Plus, która zapewnia wyjątkową ochronę nowoczesnych silników niskoemisyjnych. Podczas testów w terenie, nowy olej silnikowy Shell bez większych problemów osiągnął maksymalny dystans między wymianami, wynoszący 150 000 km. Stwierdzono także, że produkt poprawia oszczędność paliwa aż o 2,8% w porównaniu ze standardowym olejem SAE 15W-40.         

„W związku tym, że producenci silników prześcigają się w projektowaniu coraz czystszych i bardziej paliwooszczędnych silników Diesla, warunki pracy oraz wymogi wobec olejów przeznaczonych do wysokoobciążonych silników stają się coraz bardziej rygorystyczne. Shell Rimula R6 LME Plus 5W-30 (CK-4) to pierwszy olej spełniający bardzo surowe wymogi specyfikacji API CK-4 i posiadający aprobaty wiodących europejskich producentów OEM. Tym samym stawia jeszcze wyżej poprzeczkę pod względem wydajności i trwałości – a to wszystko z myślą o właścicielach pojazdów ciężarowych poruszających się po drogach po obu stronach Atlantyku. Dzięki nowemu olejowi Shell mogą zwiększyć niezawodność swoich pojazdów oraz zmniejszyć zużycie paliwa, co w efekcie pozwoli im obniżyć całkowity koszt użytkowania” – powiedział Regine Ehrich, Shell Team Leader, R&D Engine Oils, Europe.

Istotną korzyścią, jaką pod względem ochrony i wydajności oferuje Shell Rimula R6 LME Plus 5W-30 (CK-4), są wyjątkowe właściwości przeciwzużyciowe. Olej tworzy ochronny film smarny, w miejscach styku powierzchni metalowych w silniku, zmniejszający tarcie i zużycie. Dzięki zastosowaniu formuły o niskiej zawartości popiołu siarczanowego, fosforu i siarki (SAPS), a także zaawansowanej technologii dodatków, produkt zapewnia utrzymanie silnika w czystości i ochronę przed tworzeniem się osadów (również w silnikach wyposażonych w EGR). Olej charakteryzuje się także zwiększoną odpornością na utlenianie – w testach Volvo T-13[3] wykazał aż o 95% lepszą stabilność lepkości niż limit wskazany w specyfikacji API CK-4.

Shell Rimula R6 LME Plus 5W-30 (CK-4) to najnowszy produkt w gamie olejów Shell Rimula. Jest już dostępny w sprzedaży na największych rynkach europejskich oraz w Polsce.

 T&M nr 9/2019

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE