Dziesięciotysięczny DAF

W Dadu, na Tajwanie, z linii montażowej zjechał dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF.

Stało się to zaledwie trzy lata po wyprodukowaniu pięciotysięcznego pojazdu. Firma DAF, której udział rynkowy w segmencie pojazdów o masie powyżej 12 ton wynosi prawie 37%, jest niekwestionowanym liderem na tej wyspie wśród producentów pojazdów ciężarowych spoza Azji. Oczekuje się, że sukces na Tajwanie będzie jeszcze większy dzięki wprowadzeniu w ostatnim czasie nowej serii pojazdów ciężarowych Euro 6.

Od 2005 roku DAF Trucks wysyła co tydzień podzespoły do popularnych serii LF i CF z zakładów w Eindhoven i Leyland na Tajwan, gdzie we współpracy z firmą Formosa Plastics Group na linii produkcyjnej, która niedawno została poddana całkowitej modernizacji, montowanych jest obecnie od pięciu do sześciu pojazdów ciężarowych DAF dziennie. Wszystkie te pojazdy są wyposażane w niezawodne i wydajne silniki PACCAR Euro 6.

 

Wysoka jakość pojazdów ciężarowych
„Każdy pojazd ciężarowy DAF zmontowany na Tajwanie charakteryzuje się taką samą jakością wykonania jak pojazdy zjeżdżające z linii produkcyjnych w Holandii czy Wielkiej Brytanii” — stwierdził Jan van Keulen, dyrektor ds. sprzedaży odpowiadający za globalne rynki w firmie DAF. „Dziesięciotysięcznym egzemplarzem pojazdu marki DAF wyprodukowanym na Tajwanie okazał się model ciągnika siodłowego CF 480, który będzie wykorzystywany na tamtejszym rynku do transportu żwiru i cementu”.

 

„Te pojazdy nie mają sobie równych”
Zhi-Yong Qiu, dyrektor generalny firmy Yong Yuan Transport Corporation, złożył zamówienie na ten dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF zmontowany na Tajwanie, opierając się na prawie 15-letnim pozytywnym doświadczeniu z tą marką. „Nasza mieszana flota składa się z około 300 pojazdów. Kilka lat temu zdecydowałem, że każdy nowy pojazd musi być pojazdem marki DAF. Podjąłem tę decyzję z prostego powodu — te pojazdy nie mają sobie równych pod względem zużycia paliwa, niezawodności i bezpieczeństwa. Dodatkowo lokalna sieć dealerów DAF oraz ich wsparcie w zakresie napraw i obsług reprezentują niezwykle wysoki poziom”.

 

„Podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej”
„Doskonała niezawodność pojazdów DAF, niskie koszty w przeliczeniu na kilometr i najwyższy komfort kierowcy faktycznie wyznaczają standardy w branży” — wyjaśnia Seiko Chen, prezes Formosa Plastics Transportation Corporation i starszy wiceprezes Formosa Plastics Group. „Teraz, wraz z wprowadzeniem najnowszych modeli pojazdów ciężarowych DAF Euro 6, podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej. Ponadto te doskonałe pojazdy są oferowane wraz z najwyższej jakości obsługą serwisową i świetnie funkcjonującym procesem zaopatrzenia w części, realizowanymi poprzez rozbudowaną sieć oficjalnych dealerów i punktów serwisowych DAF dostępnych na terenie całego kraju”.

 

„Podziękowania dla zespołu”
„Jesteśmy naprawdę dumni ze współpracy z firmą Formosa Plastics Group” — mówi Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF Trucks. „W ścisłej kooperacji montujemy fantastyczne pojazdy ciężarowe, które są cenione na rynku ze względu na ich osiągi i jakość wykonania. Chciałbym bardzo podziękować za zaangażowanie i profesjonalizm, które zespół Formosa Plastics Group wykazuje podczas montażu najwyższej klasy pojazdów z serii LF i CF”.


              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE