Ten imponujący wynik uzyskano w światowej klasy zakładzie w Wielkiej Brytanii, produkującym wszystkie pojazdy ciężarowe DAF LF, jak również pojazdy użytkowe DAF CF i XF przeznaczone głównie na rynki wymagające prawostronnych układów kierowniczych.

Omawiany pojazd, czyli 7,5-tonowe podwozie pod zabudowę LF City 170, jest dostarczany brytyjskiej firmie transportowej EVTS z Blackpool. EVTS to wieloletni klient DAF-a, specjalizujący się w dostawach palet na następny dzień na całym terenie Wielkiej Brytanii i wykorzystujący flotę ponad 30 pojazdów i 50 przyczep. Jubileuszowy pojazd jest częścią zamówienia na 9 samochodów ciężarowych, obejmującego dodatkowo dwa 7,5-tonowe pojazdy LF City, dwa ciągniki siodłowe CF i cztery najwyższej klasy ciągniki XF z kabiną Super Space Cab.

Miejska dystrybucja palet
200 000-tysięczny pojazd LF zostanie wprowadzony do użytku przy miejskiej dystrybucji palet w północno-zachodniej Anglii. W celu zapewnienia najwyższej sprawności został wyposażony w silnik PACCAR PX-4 o mocy 170 KM. Jest wyposażony w zabudowę kurtynową PACCAR zaprojektowaną przez Leyland Trucks i wyprodukowaną na specjalnie przygotowanej linii produkcyjnej Leyland.

 

Wzorcowa ciężarówka do transportu miejskiego
Gama pojazdów DAF LF, obejmująca modele o masie całkowitej od 7,5 do 19 ton, sprawdza się w szerokim zakresie zastosowań. Seria LF, uznawana za wzorzec w zakresie pojazdów do transportu miejskiego, charakteryzuje się wyjątkową zwrotnością, zwinnością i sterownością. Jest wyposażona w przestronną kabiną i platformę podwozia, która zapewnia ogromną elastyczność wytwórcom zabudów.

 

Uznanie
W Leyland Trucks pierwsze na świecie podwozie LF zeszło z linii produkcyjnej w 2001 roku. Od tego czasu ten wysoko ceniony pojazd dystrybucyjny DAF został uhonorowany nagrodą International Truck of the Year w 2002 r., a także wieloma tytułami dla flotowego pojazdu ciężarowego roku w Wielkiej Brytanii, ostatnio w 2019 r. Obecnie oferta produktów LF zawiera silniki o mocy od 150 do 320 KM, manualne,  zautomatyzowane i automatyczne skrzynie biegów, kabiny w wersjach dziennych, dziennych wydłużonych i sypialnych oraz szeroki zakres rozstawów osi.

 

„Ważny moment”
„Jesteśmy oczywiście bardzo dumni z osiągnięcia tego przełomowego momentu nie tylko dla modeli LF, ale również całego zakładu Leyland Trucks”, mówi Brennan Gourdie, dyrektor zarządzający Leyland Trucks. „To ogromne osiągnięcie świadczy o doskonałej charakterystyce samego pojazdu i odzwierciedla wiodącą w branży jakość, którą każdego dnia 1000 naszych pracowników z wielkim zaangażowaniem zapewnia klientom na całym świecie”.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE