Mecalac 10 2023 750 x 200loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Hengst maj

Optifuel Challenge 2023 za nami!

Finał 11. edycji konkursu Optifuel Challenge 2023 odbył się 7 września na torze w Bednarach przynosząc niezwykłe emocje!

9 finalistów lokalnych eliminacji walczyło o tytuł Mistrza Jazdy Ekonomicznej i nagrody główne! Po zmaganiach półfinałowych, do Wielkiego Finału konkursu zakwalifikowali się:

1. Marcin Florek / FLOR-SPED
  2. Tomasz Leki / LEKI TRANSPORT
  3. Łukasz Ponikiewski / F.H.U. FONKA

Finał zakończył trwający wiele miesięcy cykl zmagań, a zwycięzcą i tym samym 11. Mistrzem Jazdy Ekonomicznej został TOMASZ LEKI z firmy LEKI TRANSPORT, Wicemistrzem został MARCIN FLOREK reprezentujący firmę FLOR-SPED, natomiast 3 miejsce zajął ŁUKASZ PONIKIEWSKI / F.H.U. FONKA!

JAK WYGĄDAŁY STATYSTKI TEGOROCZNEJ EDYCJI OPTIFUEL CHALLENGE?

W konkursie wzięło udział 356 uczestników, którzy rywalizowali o awans do finału w 10 lokalizacjach w Polsce. Podczas tegorocznej edycji odnotowano również REKORDOWO NISKI WYNIK ZUŻYCIA PALIWA: 19,6 l / 100 km

Kierowcy podczas lokalnych eliminacji pokonali aż 10 680 kilometrów!

PÓŁFINAŁ I WIELKI FINAŁ

Każdy z finalistów lokalnych eliminacji zmierzył się z niełatwym wyzwaniem - pokonaniem trasy o długości 15 km, która zawierała 2 "jokery", czyli dwie alternatywne możliwości pokonania trasy. Wybór jokera i okrążenia, na którym można było je pokonać należał do kierowcy, co dodatkowo podnosiło poziom rywalizacji!

okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www