Master Truck of the Year 2015

Mercedes-Benz Arocs otrzymał prestiżową nagrodę polskich dziennikarzy „Master Truck of the Year 2015”, nadawaną wspólnie przez najważniejsze redakcje zajmujące się ciężką motoryzacją. Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce podczas 11.

 

Międzynarodowego Zlotu Master Truck w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Nie zabrakło również innych atrakcji. Nagroda polskich dziennikarzy trafiła już do Mercedesa w 2012, kiedy jej laureatem został Actros nowej generacji. Teraz sukces starszego, dalekobieżnego brata powtórzył budowlany Arocs, otrzymując prestiżowy tytuł „Master Truck of the Year 2015”. Jest on corocznie nadawany na podstawie tajnego głosowania redaktorów zajmujących się na co dzień tematyką transportu drogowego wszystkich najważniejszych mediów branżowych w Polsce. Jego znaczenie podkreśla fakt, że oceniający są ekspertami najwyższej klasy, prowadzący regularne porównania wszystkich samochodów ciężarowych obecnych na naszym rynku. W konkursie mogą brać udział wszystkie modele samochodów ciężarowych, o DMC powyżej 7,5 t., które zostały wprowadzone do sprzedaży w ciągu roku poprzedzającego głosowanie.

W piątej edycji konkursu zwycięski Arocs został doceniony przede wszystkim za rozwiązania dedykowane do pracy w ciężkich warunkach, szczególnie istotne dla pojazdów budowlanych. Poza standardowymi rozwiązaniami terenowymi, nie bez znaczenia pozostały również takie innowacje jak hydrauliczne wspomaganie ruszania HAD oraz turbosprzęgło z retarderem TRC.

 

 

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE