Cool Liner z Celsineo dla KTN

Rodzinna grupa KTN Grossmann ma swoją siedzibę w  Szlezwiku-Holsztynie.

Specjalizuje się w transporcie towarów w kontrolowanej temperaturze. Nowy nabytek, naczepa Krone Cool Liner z agregatem Celsineo ma w tym pomóc.

         Rodzinna grupa KTN Grossmann ma trzy lokalizacje w Niemczech i jedną w Rumunii. Dysponuje flotą ponad 90 naczep chłodni i naczep kurtynowych oraz posiada własny warsztat samochodów ciężarowych. Niedawno, w zakładzie Krone w Lübtheen, gdzie produkowane są naczepy Cool Liner, Tobias Grossmann, dyrektor zarządzający KTN Grossmann, odebrał pierwszego Cool Linera z agregatem chłodniczym Celsineo.

Agregat chłodniczy z trzema niezależnymi modułami chłodzącymi to pomysł konstruktorów z firm Krone i Liebherr. Składa się z trzech identycznych modułów chłodzących, przy czym każdy z nich posiada swój własny, zamknięty układ chłodzenia. W odróżnieniu od konwencjonalnych agregatów, trzy moduły w Celsineo wymagają mniejszej ilości czynnika chłodzącego, jednak kluczowe jest to, że w przypadku awarii jednego z nich, pozostałe dwa przejmują chłodzenie i są w stanie utrzymać zadaną temperaturę w naczepie. Oznacza to, że praktycznie eliminowane jest ryzyko przerwania łańcucha chłodniczego, co przy obecnych standardach dotyczących przewozów np. mięsa, żywności czy farmaceutyków jest kwestią kluczową. 

         - Jestem przekonany do nowej koncepcji chłodniczej Celsineo i dostrzegam wiele korzyści dla naszej logistyki i naszych klientów – mówi T. Grossmann.

 

T&M nr 11/2021

Tekst: Michał Jurczak

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE