UTA One® w Skandynawii i Szwajcarii

Firma UTA rozszerza działanie swojego interoperacyjnego urządzenia UTA One® na cztery kolejne kraje europejskie.

Do tej pory z UTA One® można było uiszczać myto w Niemczech, Austrii, Belgii (również opłaty za tunel Liefkenshoek), we Francji, Hiszpanii i Portugalii, we Włoszech oraz w Polsce (A4). Teraz urządzenie działa również w Skandynawii: na drogach płatnych w Norwegii (dodatkowo mosty i promy), mostach w Szwecji i Danii, oraz pozwala wygodnie regulować opłaty drogowe w Szwajcarii (łącznie z Liechtenstein).

Dzięki rozszerzeniu zakresu działania o kolejne systemy, aktualnie UTA One® umożliwia uiszczanie myta w 13 systemach w 12 krajach europejskich, stając się tym samym najbardziej kompleksowym rozwiązaniem w zakresie European Electronic Toll Service (EETS) na rynku.

"Jako lider innowacji jesteśmy zaangażowani w kształtowanie i rozwój europejskiego rynku mobilności” – mówi Carsten Bettermann, CEO w firmie UTA. „Dodając kolejne systemy opłat, ulepszyliśmy nasze sprawdzone rozwiązanie UTA One®, aby zapewnić klientom maksymalną wygodę użytkowania."

Nowe systemy opłat mogą być instalowane na urządzeniach UTA One® poprzez zdalną  aktualizację. Klient samodzielnie dokonuje aktywacji wybranego systemu po zalogowaniu się do Strefy Klienta w zamkniętej części strony www.uta.com 

  

Już w najbliższych miesiącach UTA planuje rozszerzenie zakresu działania na urządzenia UTA One®  na kolejne kraje.  

 

 

                                                       

Fot. (© UTA): UTA One® - obecnie najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie EETS na rynku

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE